Hőlégballonos sétarepülés menete:
A hőlégballonos sétarepülés tervezett időpontját megelőzően, legalább kettő-négy héttel érdemes felénk jelezni, a hőlégballonozáshoz való csatlakozási szándékot. Az így leegyeztetett és írásban visszaigazolt sétarepülést, az időpontot megelőző 24 órában, a legfrissebb időjárási jelentés alapján megerősítjük, adott esetben közösen módosítjuk.
Az előre egyeztetett időpontban és helyszínen találkozunk, ahonnan együtt megyünk a felszállóhelyre. A pilóta és személyzete a helyszínen meggyőződik a helyi időjárási viszonyokról (pl.: szél sebessége, iránya), megállapítja, hogy alkalmas e a hőlégballonnal történő sétarepülésre. A sétarepülés vonatkozásában meghozott pozitív döntést követően megkezdődhet a hőlégballon, szállító járműből történő kipakolása, repülésre való felkészítése.
Hőlégballon felkészítése sétarepülésre:
Hőlégballon összeszerelése, felállítása:
A sikeres tesztet követően a gondola és az előzőekben hozzárögzített égő elfektetésre kerül. Megkezdődhet a hőlégballon kupolájának tartózsákból történő kicsomagolása. A tartózsák kibontását követően a hőlégballon kupolája a szájánál fogva kiemelésre-, ezt követően az égőkerethez kapcsolásra kerül, az erre rendszeresített karabinerrel. A kupola tartózsákját súlyából (kb. 140-350 kg) adódóan 2-5 ember együttes mozgatásával el kell vinni a sétarepülés (szél mozgás) irányába.
A tartózsákból kihúzott hőlégballon kupolát a lehető leggondosabban a teherviselő szalagoknál fogva ki kell teríteni. A kiterítést követően a pilóta kijelöli a Korona-személyzet, és a Ballonszáj-személyzet tagjait, és megkezdődik a hideg levegős feltöltés.
Amikor a hőlégballon kupola a 2/3-áig megtelt hideg levegővel, a pilóta megkezdi a hőlégballon kupola meleg levegős feltöltését. A kupola felemelkedik, a pilóta elvégzi az utolsó ellenőrzést a hőlégballonon, és felszólítja a személyzetet, repülésben résztvevőket a gondolába történő beszállásra.
Sétarepülés hőlégballonnal:
Ha a hőlégballon kupolájában a levegő eléri a lebegéshez szükséges hőmérsékletet, a hőlégballon repülni kezd. A földi személyzet elvégzi a hátramaradtfeladatait és megkezdi a hőlégballon földi követését.A sétarepülés időtartama főként az időjárástól, évszaktól, területtől, igénytől függ. Átlagosan, a hőlégballonos sétarepülés ideje a nyári időszakban (márciustól-októberig) 40-70 perc, téli időszakban (novembertől-februárig) 60-90 perc.
A sétarepülés végeztével a leszállás következik, amitől általában jobban tartanak az először repülők, mint magától a sétarepüléstől. Abból a szempontból érthető is, hogy a leszálló terület helye, minősége nem garantált, nincs "hőlégballon leszálló pálya", valamint a gondola alján nincs kerék, mint egy hagyományos repülőgépen. Viszont a félelem - általában - hamar elillan, hiszen a talaj menti szél befolyásolja a leszállás sebességét, amit a pilóták kellő tapasztalatukkal és a tereptárgyak segítségével igyekeznek megfelelően kihasználni.
Hőlégballon összepakolása, pezsgős koccintás, oklevél:
A leszálláskor megérkezik a földi - követő - személyzet, s megkezdődhet a hőlégballon összepakolása. A szakszerű összepakolást követően, amiben természetesen mindenki részt vehet, pezsgős koccintás és névre szóló oklevél, leszálló kártya átadása következik.
A sétarepülést és a pezsgőzést követően, igény szerint mindenkit visszaszállítunk a találkozási ponthoz, s ezzel véget ér a kb. 3 órás hőlégballonozás.
Tájékoztató!
A hőlégballonos tevékenység megkezdése - a repülés tervezést is beleértve - és folytatása során a légi jármű parancsnoka dönt az általa üzemeltetett hőlégballon repüléséről, és arról kik tartózkodhatnak a repülés során a gondolában.
Hőlégballonos sétarepülésre az év bármely szakában van mód, és lehetőség, amennyiben az időjárási tényezők, és a körülmények lehetővé teszik.
A hőlégballonos sétarepülést és függeszkedést az időjárási tényezők jelentősen befolyásolják, de nem kizárólag ez az egyetlen szempont.
Az Ajándékutalvány vissza- és készpénzre nem váltható!